8. července proběhla akce nejoblíbenější, tedy společný výlet do ZOO. Jako první jsme navštívili indonéskou džungli, kde jsme obdivovali čerstvě narozená mláďata orangutanů. Dále jsme zamávali ledním medvědům a pokračovali jsme kolem výběhu slonů, žiraf, surikat. Mnoho dětí projevilo velký zájem svézt se do spodní části zahrady lanovkou. Rodiče už tak odvážní nebyli, někteří šli raději pěšky a závodili s dětmi, kdo bude dole dříve. Ve spodní části zoo nás děti nasměrovaly do dalších pavilonů, např. pavilon želvy sloní, šelem, dále jsme byli překvapeni výběhem s volně se pohybujícími klokany, kteří se volně pohybují přímo kolem lidí. Poté jsme zamířili k dětskému hřišti s dlouhými skluzavkami, kde si všechny děti společně užili zbytek výletu. Dětem i rodičům se první prázdninový “výlet” moc líbil.