Je opravdu nejkrásnější pohled na svět ze hřbetu koně?

O tom jsme dne 4. 8. 2020 vydali přesvědčit s klienty Služby pro rodinu a dítě Diakonie ČCE- SKP Praha. Příjemnou procházkou Stromovkou jsme zamířili na Císařský Ostrov, kde, schované mezi bujnými keři, stojí zázemí Jezdecké školy Prahy 7. Nejprve jsme si společně prohlédli stáje a seznámili se s koníky. Jeden z nich je dokonce bývalý závodník Velké pardubické.  Zjistili jsme, že každý má- stejně jako lidé- jinou povahu, silné a slabé stránky. Dozvěděli jsme se také něco o tom, jak se o koně starat a někteří z nás si mohli zkusit koníka vyhřebelcovat nebo osedlat.

Pak přišlo to, na co jsme se těšili nejvíce: samotné ježdění. Menší děti se učili na shetlandských ponících Ferdovi a Belle nejen základy jízdy, ale i jak s koníky nenásilně komunikovat. Starší děti pak osedlaly „velké“ koně Wanesku a Vilíka, aby spolu neúnavně brázdili tréninkový ovál.

Celý „koňský den“ jsme zakončili společnou svačinou, při které jsme si mohli vyměnit své zážitky. Zda je pohled z koňského hřbetu skutečně nejkrásnější, jsme se sice neshodli, ale dobrá nálada a radost byly všudypřítomné. Moc děkujeme sponzorům za to, že rodinám naší služby umožnili zážitek, na který budou dlouho vzpomínat.

Kdo se zúčastnil?

Akce se zúčastnila rodiny maminky- samoživitelky s psychiatrickou diagnózou, které s námi řeší finanční situaci, dluhy i rozvoj rodičovských kompetencí. Další rodina maminky- samoživitelky se vyrovnává s nedávnou smrtí v rodině a v naší službě kromě pomocí s finančními problémy dostává i socioterapeutickou- pomoc, jejíž cílem je postavit se po tragické události zpátky na nohy. V dalších rodinách zvládání rodičovství komplikují zdravotní a psychiatrické diagnózy. Akce se zúčastnila i část mnohočetné rodiny, se kterou řešíme širokou škálu oblastí od ekonomických po podporu vzdělávání a trávené volného času dětí. Akce se zúčastnila rovněž rodina, do které byly přednedávnem navráceny děti z ústavní výchovy a v naší službě se jim snažíme pomoci nastavit fungování rodiny tak, aby v ní děti mohli již natrvalo zůstat a zdravě vyrůstat.